Spievanka a Zahrajko, idoly našich detí (fotoreportáž)

Autor: Milan Buno | 29.8.2011 o 11:55 | Karma článku: 7,63 | Prečítané:  2370x

Keď máte doma dve malé deti a škôlky sú celý august zatvorené, beriete akúkoľvek príležitosť, ako ich zabaviť a dopriať im čosi iné. Čosi výnimočné, zaujímavé.  A keď sa nám ponúkla akcia Prázdninový bonbónik ružinovského centra Rafael, hneď sme po nej chňapli. Sľubovali detské atrakcie, súťaže, kúzelníka a naozajstný bonbónik – Spievanku a Zahrajka naživo. Kto má malé deti zbláznené do tejto vydarenej dvojice, vie aké to bolo lákadlo. Ako kvapka medu pre celý roj včiel...

„Prejdi trasu Rafeal a získaj nálepku pri každom stanovišti,“ nabádali nás už pri vchode. A keď získame všetky nálepky, odmena nás neminie... Deťom nebolo treba viackrát hovoriť:-) A tak sme vyštartovali.

Najskôr sa bolo treba pomaľovať – na kresbičky na tvári deti dokážu stáť aj polhodinu. Motýliky, kvetinky, divé šelmy, víly, či rôzne abstraktné vzory...to je v podstate jedno, hlavne že máme na tvári čosi namaľované.

malovanie-tvare.jpg

 


Prvé stanovište – testujeme svoje deti, čo všetko vedia o zvieratkách.

zvieratka.jpg

 

Hneď vedľa sú Tvorivé dielne, kde si deti vyrobili obrázok do rámiku alebo mohli vyzdobiť rámik na fotku.

tvoriva_dielna.jpg

 

Ďalšiu nálepku dostávame v Pohybovej sále, kde nám predviedli pilates, jógu smiechu a vystúpil aj krúžok Scénického tanca. Zapájali sa aj ostatné deti – hudba aj pohyby boli chytľavé.

tanec.jpg

 

Na prízemí nechýbala detská herňa, kaviareň a hor sa na záhradu. Tam si mohli deti otestovať svoju zručnosť, silu a dôvtip. Skákanie vo vreci, preťahovanie lanom či strieľanie gólov sympatickej Rafaeláčke.

futbal.jpg

 


Nechýbal skákací hrad, kde sa z duše mohli vyskákať malí aj väčší...

hrad.jpg

 

..a potom si oddýchli pri umeleckom maľovaní na stene. Dostali skutočné farby a veľké štetce, a hor sa do maľovania. Ušlo sa aj rodičovskému oblečeniu, ale čo tam po tom: hlavne že deti sa výborne zabávali.

malovanie.jpgO pár metrov ďalej mohli doplniť stratené sily pri cigánskej, palacinkách, kofole a vinei. Tie spevavejšie si precvičili hlasivky, nasledovalo zopár čísel kúzelníka Talostana, tombola a zlatý klinec...či skôr bonbónik celej oslavy. Spievanka a Zahrajko naživo. Asi by som to nemal hovoriť tak otvorene, ale drvivá väčšina prišla práve kvôli tomuto číslu. A oplatilo sa.

spievankovo1.jpg

 

Mária Podhradská a Richard Čanaky sú jednoducho geniálni v tom, čo robia. Hraví, príjemní, priateľskí a dokážu strhnúť. Malých, ale aj dospelákov, ktorí sa pohupovali v ich rytme a pospevovali si chytľavé refrény. Rafaela stonožka, Ide ide vláčik, My sme dvaja kamaráti či Na hada. Notoricky známe pesničky všetkých rodičov, do ktorých Spievanka a Zahrajko zapojili takmer všetky deti. Skákali, behali, cestovali po celej záhrade...skvelé divadielko.

spievankovo2.jpg


Najúžasnejšie však bolo sledovať deti, ako ich hltajú očami a za každú cenu sa ich chcú dotknúť. Srandovných nohavíc, chlpatej stonožky, vrkočov Spievanky, alebo Zahrajkovej gitary. Už len kvôli tej radosti a hviezdičkám v detských očkách to celé stálo za to. A keď sa ma dcéra spýtala – „ocko, to Spievanka a Zahrajko vyšli z televízora a prišli k nám?“ – dostala ma do kolien.
Záverečné vypustenie balónov bola už len taká čerešnička na sladkej torte.
Ďakujeme v mene všetkých rodičov. A najmä našich detí!

balony.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odstrihnime sa od koreňov nenávisti (píše Michal Havran)

Pri výročí reformácie dokázali francúzski protestanti odsúdiť Lutherov antisemitizmus. A čo Slováci?

KOMENTÁRE

Púť do Compostely nám pripomína stratené ideály

Všetci pocestní sa v jednu chvíľu stretli, aby sa stručne pozdravili „buen camino“, a aby sa hneď potom aj rozišli.


Už ste čítali?