Aj mŕtvych sa musí niekto zastať!

Autor: Milan Buno | 26.7.2012 o 12:22 | Karma článku: 4,12 | Prečítané:  962x

Je to miesto, kde sa na čašníka nemôžete dívať ako na čašníka a na predavača ako na predavača. Nemôžete tam nikoho posudzovať  podľa vonkajšieho zdania. Vidíte starcov, čo hrajú dámu pod levou bránou? Podaktorí sú milionári. Tá žena pri pokladnici zasa pochádza z rodiny generálov cisárskej ríše. Ľudia tam nie sú tým, čím sa zdajú. Všetci však vedia o brutálnej masakre spred mnohých rokov a práve teraz sa vynárajú na povrch nové prekvapenia... A je jasné, že aj mŕtvych sa musí ktosi zastať!

cerveny_fenix.jpgPri obľúbených knižných sériách máme zvyk siahnuť po novej knižke ani nie tak kvôli zaujímavej zápletke, ako skôr kvôli známym postavám a prostrediu. Tess Gerritsenová napísala už veľa príbehov o bostonskej detektívke Jane Rizzoliovej a súdnej lekárke Maure Islesovej, no každá jej nová kniha dokáže udržať latku kvality. Aj najnovší Červený fénix (The Silent girl) je priam ukážková detektívka plná zvratov a falošných stôp, na ktoré sa necháte nachytať.

Červený fénix bola kedysi reštaurácia, kde sa odohrala krvavá masakra a dodnes zostala tak trošku záhadou. Údajný vrah, mladý Číňan, sa napokon sám zastrelil, no nemusí byť všetko tak, ako na prvý pohľad vyzerá. Krvavá minulosť štvrte Chinatown začne presakovať na povrch, keď pri jednej z miestnych atrakcií – Strašidelnej obchôdzke po štvrti – nájdu predpokladanú rekvizitu, ktorá sa ukáže ako skutočná odťatá ruka mŕtvej ženy bez totožnosti.

A roztáča sa kolotoč súvislostí.
Na výročie masakry vyšiel v Boston Globe  štvrťstranový inzerát – fotografia údajného vraha a pod tým slovo NEVINNÝ.
Niekto posiela rodinám obetí masakry kópie smútočných oznámení, pričom na druhej strane je jediná veta: „Viem, ako to bolo naozaj.“
K vankúšu ktosi mäsiarskym nožom pripichol fotografiu mladej ženy s dieťaťom na rukách.

Nitky vedú k únosom dievčat, ktoré vyšetroval detektív na dôchodku...no i toho čoskoro nájdu zavraždeného. Do akcie vstupuje detektívka Rizzoliová a súdna lekárka Islesová. A čitateľ má o zábavu postarané. Vyše 250 strán, ktoré vás budú rozhodne baviť.

Prečítajte si úryvok o stretnutí, ktoré zamieša kartami...

geritsen.jpgČervený fénix je mrazivý triler, ktorý patrí medzi tie „takmer priehľadné“: už-už si myslíte, že viete, ako sa to bude ďalej vyvíjať, no napokon zistíte, že ste úplne mimo.
Tess Gerritsenová opäť dokázala, že patrí medzi majsterky detektívnych sérií.
A znova si zgustla na detailných, až naturalistických popisoch chirurgických zákrokov či brutálnych činov vrahov. Kedysi totiž pracovala ako doktorka a vyrastala na hororoch, ktoré pomáhali jej matke, čínskej imigrantke, učiť sa angličtinu. Takže podobné hrôzy Tess už žalúdok nezdvíhajú:-)

Ak hľadáte dobrú detektívnu sériu, kde v každej novej knihe odhalíte kúsky zo súkromia a minulosti hlavných postáv, séria Tess Gerritsenovej je to pravé.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odstrihnime sa od koreňov nenávisti (píše Michal Havran)

Pri výročí reformácie dokázali francúzski protestanti odsúdiť Lutherov antisemitizmus. A čo Slováci?

KOMENTÁRE

Púť do Compostely nám pripomína stratené ideály

Všetci pocestní sa v jednu chvíľu stretli, aby sa stručne pozdravili „buen camino“, a aby sa hneď potom aj rozišli.


Už ste čítali?