Dnešné zlatokopky si vedia žiť ako v bavlnke

Autor: Milan Buno | 30.4.2013 o 14:33 | (upravené 30.4.2013 o 15:14) Karma článku: 11,08 | Prečítané:  6791x

Ešte popri škole brigádovala v obchode s klenotmi. Luxusné značky, drahé kovy, diamanty a iné nezmysly pre ľudí, ktorí nevedeli, čo s peniazmi. Alebo pre tých, ktorí nevedeli, čo so svojím libidom, a potom sa potrebovali zbaviť výčitiek svedomia kvôli svojím manželkám, milenkám, priateľkám. Bolo zaujímavé sledovať nadržaných bohatých samcov, no nech nepreháňam, skôr samčekov, zakomplexovaných a trápnych, ktorých stále neprešla puberta a vedeli oplieskať kopu prachov len na to, aby si užili s nejakou samicou či samičkou aspoň jednu vášnivú noc. V najlepšom hoteli s wellnessom, vírivkou, šampanským od hotelového servisu a so všetkým, čo k tomu patrí...

zlatokopka.jpgMám pocit, že dnes je ešte jednoduchšie nájsť si toho dobrého, milého „strýčka“, ktorý bude s nadšením financovať váš nákladný život. Zlatokopectvo je stále IN a hoci sa taktiky lovu trošku zmenili, prispôsobili, v podstate sú stále rovnaké. Aj o tom je nová kniha Zlatokopka od Lucie Saskovej. Príbeh o mladej babe, ktorá robila v klenotníctve, pretvarovala sa, no zároveň opovrhovala tými našuchorenými zlatokopkami s výstrihmi po pupok.

Aj tu je však pomyslená čiara medzi dvomi svetmi veľmi tenká a tak sa po čase stala jednou z nich. Po boku s o hlavu menším partnerom s plešinkou a pivným bruchom si užívala. Hneď na prvých stranách jej dal urobiť poriadne prsia, vysnívané trojky, pery si nechala napichať botoxom a po ruke mala vždy zlatú kartu. No neužívaj si!

Príde malý pupkáč s plešinkou, potľapkáva si prepchatou peňaženkou ostentatívne po dlani a za pár sekúnd má všetko vo vrecku. Vytiahne JU akože zo začarovaného kruhu chudoby a platenia účtov, a naučí ju užívať si. Dostane ju do vyššej spoločnosti, v ktorej sa na ňu už nikto nepozerá zvrchu. Opakuje jej, že ona si nezaslúži, aby chodila do práce a že je na to príliš dobrá...a ona mu uverí. Rýchlo si na to zvykne. A navyše príde na rôzne finty, ako vyžmýkať toho svojho Chrústika ešte viac a bez minimálnej práce.


„Netrvalo dlho a zistila som, že sex je najúžasnejší nástroj na ovládanie chlapa.
´Och, bože...Chrústik... Neviem, ako to robíš, ale ja som z teba úplne hotová, lepší sex som nikdy v živote nemala,´ povedala som v dobrej nálade.
´No, potom si ich zrejme veľa nemala,´ zasmial sa.
´Tak akurát, ale dosť na to, aby som vedela zhodnotiť ich výkony...“


Zlatokopka_kniha.jpgVšimli ste si tú pascu? Žiadalo by sa odpovedať, že ich mala strašne veľa, takže vie to posúdiť a on je ten najlepší...no žiadnemu chlapovi sa nepáči porovnávanie a už vôbec nie to, že pred ním bol v hrade celý regiment. Ona to zvládla skvele:-)

Novodobé zlatokopky to majú aj vďaka internetu, sociálnym sieťam či zoznamkám oveľa ľahšie. Stále sa nájde plno osamelých, bohatých a starých tupcov, ktorí im radi sadnú na lep. V jednom britskom dokumente (Sex, Lies a ešte čosi...už si nespomínam) rozprávala pred kamerou jedna zo zlatokopiek o živote založenom na sponzoringu. Za tri mesiace vraj vedela dostať rôznymi fintami zo svojho partnera 25-tisíc eur. Iné zlatokopky to vraj majú premyslené tak pragmaticky, že na Facebooku, či Twitteri hľadajú „sponzorov“, ktorí by im zaplatili účty za byt, návštevu u kozmetičky či dovolenku.

Kto koho využíva? Mala by mať zlatokopka výčitky svedomia? Alebo by sa mal chlap hanbiť, že sebou tak nechá manipulovať?

saskova3.JPGA je to vôbec dôležitá otázka? Zlatokopky veru nehryzie svedomie, lebo majú pocit, že robia svojho Chrústika šťastného, že mu plnia jeho túžbu, ktorú má skoro každý chlap. Teda mať pri sebe poriadnu sexicu s pevnými prsiami, ktorá ide na ňom nechať oči a on ju rozmaznáva, ochraňuje a zasypáva úžasnými darčekmi.
Lucia Sasková to v Zlatokopke napísala výborne. Čítavo, pútavo, má skvelý štýl a vie vystihnúť jemné nuansy vzťahov, aj dôsledkov niektorých činov. Šikovná baba, ktorá navyše dobre vyzerá, takže nejednému chlapovi asi zíde na um, či je to sčasti aj autobiografia.

Ja neviem, nepoznám ju. Kdesi som čítal len to, že to nie je jej pravé meno...

Ak máte chuť, prečítajte si pikantný úryvok zo Zlatokopky.

Foto: Slovenský spisovateľ, Rockalily Cuts, urshirts.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odstrihnime sa od koreňov nenávisti (píše Michal Havran)

Pri výročí reformácie dokázali francúzski protestanti odsúdiť Lutherov antisemitizmus. A čo Slováci?

KOMENTÁRE

Púť do Compostely nám pripomína stratené ideály

Všetci pocestní sa v jednu chvíľu stretli, aby sa stručne pozdravili „buen camino“, a aby sa hneď potom aj rozišli.


Už ste čítali?