Ako oživiť obálku knihy?

Autor: Milan Buno | 13.2.2014 o 12:12 | Karma článku: 3,89 | Prečítané:  710x

Nemyslím prenesene, metaforicky, ale doslovne. Pozrite sa na tvár na obrázku, na obálke knihy – čo keby ožila a vystrašene na vás prehovorila? A naozaj spôsobila zimomriavky? Fičúrku, ktorá poteší všetkých fanúšikov rozšírenej reality, prvý raz použilo slovenské vydavateľstvo na novinke Oživovateľ.

Ozivovatel.jpgVýborný marketingový ťah a zábavka navyše. Oživovateľ je jeden z najlepších hororových trilerov roku 2013, v ktorom Oživovatelia, paranormálni špecialisti, majú schopnosť prebudiť nedávno zosnulých, či zavraždených, aby identifikovali svojho vraha.
Originálny, vzrušujúci a inteligentný triler, ktorý vás presvedčí o tom, že len preto, že ste mŕtvy, to ešte neznamená, že sa už nikdy nevrátite...

Vydavateľstvo si vymyslelo bonus, vďaka ktorému môžete zažiť ešte trošku viac. Cez bezplatnú aplikáciu Blippar rozpohybujete tvár z obálky, ktorá vystrašene prehovorí...už na prvých stranách príbehu totiž Oživovateľ Jonah vracia späť zavraždenú Alice, aby odhalila svojho vraha. Podarí sa, no zrazu sa čosi pokazí a Alice dostane nepredstaviteľný strach. „Prosím, nechajte ma! Prosím, pustite ma...“ (túto pasáž si môžete prečítať TU)

Chcete zažiť tento jej strach „naživo“? Oživte obálku. Je to jednoduché.

Stiahnite si do mobilu aplikáciu Blippar, ktorá ponúka rozšírenú realitu. Je zadarmo a vďaka smartfónu a virtuálnych informácií dokážete zmeniť svet okolo seba. Vojsť doň, byť jeho súčasťou. V obálke Oživovateľa sú zakódované interaktívne informácie – stačí spustiť aplikáciu Blippar, nasmerovať mobil na obálku, počkať pár sekúnd a tvár z obálky ožije. Automaticky sa spustí rozšírená realita a aj vy sa stanete na chvíľu Oživovateľom...

ozivovatel_tablet.jpg

blippar.jpgBlippar si zadarmo môžete stiahnuť na Android, iPhone, Blackberry alebo na Windows Phone. Zatiaľ sa využíva skôr na zábavu, v reklame, ale v budúcnosti môže poslúžiť oveľa viac. Nasmerujete mobil napríklad na budovu úradu, okolo ktorého kráčate, a dostanete dôležité informácie o otváracích hodinách, o umiestnení kancelárie, ktorú hľadáte ap. Do reklám rozšírenej reality sa už pustil Heinz, Universal Pictures či Jack Daniels a je príjemné, že aj vydavatelia sa snažia oživovať svoje obálky.

Príbehy tak môžu dostať ďalšiu dimenziu...a len tak uvažujem, ktorú knihu/obálku by som chcel oživiť. Zaujímavé to môže byť pri erotickej literatúre:-), páčilo by sa mi to pri cestopisoch alebo pre moje dcéry pri detských knižkách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?