Môže nacionalista inšpirovať k napísaniu dobrej knihy?

Autor: Milan Buno | 24.3.2015 o 13:34 | Karma článku: 4,20 | Prečítané:  545x

„Nápad na túto knihu sa zrodil v apríli 2002, keď sa nacionalista Jean-Marie le Pen dostal do druhého kola prezidentských volieb,“ vysvetľuje spisovateľ Grégory Samak. Jeho Tajná kniha je jedna z tých, aké ste možno ešte nečítali. Tajomná, záhadná a nadčasová.

V roku 2002 teda le Pen postúpil do druhého kola, keď získal viac hlasov ako favorizovaný socialista Lionel Jospin. Hrozilo tak, že sa presadí tvrdý nacionalista, ktorý v minulosti označil plynové komory len za detail v dejinách celej 2.svetovej vojny. Vlani zasa zaskočil vyhlásením, že ebola by mohla za tri mesiace znížiť populačnú explóziu v Afrike a tak aj následnú migráciu do Európy... A to by bolo podľa neho len dobré a prospešné.

Aj tieto situácie bolo iskierkou, ktorá sa rozhorela v Grégorym Samakovi a hoci trvalo 10 rokov, kým kniha uzrela svetlo sveta, napokon vyšla a začalo sa jej neuveriteľné putovanie. Hovorí totiž o osude, o histórii, o živote.

article_photo

Keď Grégory Samak publikoval na internete svoju Tajnú knihu, okamžite získala obrovský ohlas a vyskočila na vrchol rebríčka TOP 100 Kindle predajnosti e-kníh na Amazone. Pribúdali komentáre a nadšené reakcie čitateľov, ktoré sa šírili neuveriteľne rýchlo. Siahli po ňom vydavatelia v mnohých krajinách a kniha zarezonovala u čitateľov i kritikov. Teraz vyšla aj v slovenčine.

Čo by ste urobili, keby ste mohli zmeniť osud?

Tajná kniha rozpráva o osude a možnosti zmeniť ho. Je možné, že životná cesta každého z nás je vopred jasne určená...

Podobne nad svojím bytím uvažuje aj Elias Ein, ktorý sa na sklonku života utiahne do mestečka Braunau am Inn, kde chce v pokoji dožiť posledné roky. Osud starca sa však prepletie s dvoma inými osudmi.

Elias sa spriatelí so starožitníkom Gustavom zmietaným výčitkami, ktoré ho prenasledujú z minulosti, a ktorého jediným potešením je stará ošúchaná šachovnica.
Do deja vstupuje aj Ti-tom, chlapec sirota, predierajúci sa životom, z ktorého však vyžaruje nezlomná odvaha, a so starcom sa zblíži aj vďaka vzácnej knižnici.

Elias v prenajatom dome objaví utajenú miestnosť, ktorá skrýva vzácnu kartotéku. Na jej stránkach je vpísaný osud každučkej ľudskej bytosti. Napokon zistí, že vďaka výnimočným schopnostiam tajnej knihy má moc pôsobiť na beh dejín a zvrátiť historické udalosti tak, aby zachránil svojich najbližších a ušetril tisícky ďalších nevinných životov...

Tajná kniha je neobyčajný príbeh o priateľstve a odvahe, nenávisti i zbabelosti. Nájdete v nej reálne postavy, ktoré v minulom storočí ovplyvnili svetové dejiny. A Elias, hlavný hrdina akoby si dával otázku – ak Boh existuje, prečo je ticho a zostáva takpovediac v úzadí? A ako si máme vysvetliť jeho vôľu a posolstvo, ak je taký mlčanlivý?

Foto: Albatrosmedia, susannaleaassociates.com, lefigaro.fr

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Smer sa nechal obkľúčiť ľuďmi, na ktorých už nemá vplyv (píše Michal Havran)

Nemusíte hľadať, máte ho tam, zachráňte nás pred prevratom a neistotou.

ŠPORT

Sagan zarába na Saganovi. Stretnutie stojí 150 eur

Majster sveta spolupracuje s fanklubom, za ktorým stojí jeho brat.

KOMENTÁRE

Fico sa vracia. Vyzerá ako Sulík

Keď príde na Maďarsko, Poľsko, mimovládky či Rusko, Sulík hovorí ako Fico.


Už ste čítali?