Pablo Escobar. Narcos. Lov na zvráteného zločinca

Autor: Milan Buno | 19.5.2020 o 15:22 | Karma článku: 4,95 | Prečítané:  1540x

Poznáte seriál Narcos od Netflixu? Za jeho úspechom stojí mnoho ľudí a medzi nimi aj dvaja agenti, ktorých nasadili na Pabla Escobara. Ich skúsenosti využili pri nakrúcaní...a teraz títo chlapíci rozpovedali celý svoj príbeh.

kniha Lov na Pabla Escobara.kniha Lov na Pabla Escobara.

Steve Murphy a Javier F. Pena.
Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.
Pátraním po Escobarovi strávili roky, pracovali na tajných operáciách a napokon sa podieľali aj na dolapení najhľadanejšieho zločinca na svete.

Teraz vyšiel ich strhujúci príbeh knižne.
Lov na Pabla Escobara približuje ich cestu od ťažkých začiatkov v elitnom policajnom útvare a náročnom výcviku až po životnú misiu v kolumbijskom Medellíne, kde ďaleko od domova slúžili v prvej línii nekonečnej vojny proti drogám, ktorá do dnešného dňa pustoší Ameriku.

Potom sa ma opýtal, či viem, kto je Escobar. V Miami som zachytil meno a vedel čo-to o jeho reputácii, no v skutočnosti bol mimo nás. Vtedy som ešte netušil, že je kľúčovou postavou v pašovaní kokaínu. Náhodou som však mal rozčítaných Kokaínových kráľov od reportérov denníka Miami Herald Guya Gugliottu a Jeffa Leena a v knihe bola fotografia Escobara. Pat mi prikázal, aby som si ju vzal so sebou, keby sme ho potrebovali identifikovať.

 

Miliardár Pablo Escobar

Neslávne známy medellínsky kartel pašoval v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch do Spojených štátov a Európy tony kokaínu. Na jeho čele stál legendárny kolumbijský narkobarón Pablo Escobar. Z Kolumbie sa stala vojnová zóna, nájomní vrahovia sicariovia nemilosrdne likvidovali konkurenciu, ale aj policajtov a obyčajných obyvateľov, všetko pre jediný cieľ – udržať Pabla Escobara na čele jednej z najvplyvnejších zločineckých organizácií všetkých čias.
Escobar zarábal miliardy dolárov, kupoval si politikov a najšikovnejších právnikov a štylizoval sa do úlohy hrdinu zbedačeného kolumbijského ľudu. Dlhé roky bol napriek enormnej snahe kolumbijskej polície nedotknuteľný.

Lov na Pabla Escobara je príbeh o bezohľadnom zločincovi, ale predovšetkým o dvoch agentoch, ktorí sa zaslúžili o jeho dolapenie. Neraz riskovali všetko. Vytrvalo a systematicky oddeľovali drogového kráľa od jeho zdrojov a spojencov. Postupne narúšali jeho impérium.
Fantastický román o vojne proti drogám. Zasvätený, autentický, dokonale skutočný príbeh. Statočnosť Steva a Javiera je neuveriteľná a neoceniteľná.

Ubehol rok, odkedy Escobar prekročil brány väzenia v zinscenovanom divadielku o dobrovoľnom zložení zbraní.
Oskar potvrdil, čo sme dávno predpokladali – Escobar vo väzení vládol, mal prístup ku kryptovaným rádiovým vysielačkám, faxu a telefónu. Riadil únosy a vraždy svojich nepriateľov vrátane nepohodlných svedkov v Noriegovom prípade, o ktorom sa pojednávalo v Miami. Jedného zabijaka zadržali na území Spojených štátov pri pokuse o vraždu.
Oskar to zažil na vlastnej koži. Jediný prežil masakru priekupníkov, ktorú Escobar nariadil z bezpečia svojej cely.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Zuby sa kývu (komentár)

Najvyšší súd nás priblíži k poznaniu, či Kočner bol, alebo nebol podľa slovenských súdov objednávateľom.


Už ste čítali?